ПРАВИЛА FIELD TRIAL (ФІЛД ТРАЙЛ) – ВИПРОБУВАНЬ ТА ЗМАГАНЬ РАНГУ САСТ-UA

ПРАВИЛА FIELD TRIALІЛД ТРАЙЛ) – ВИПРОБУВАНЬ ТА ЗМАГАНЬ

РАНГУ САСТ-UA (15.01.2019)

 для Лягавих по пернатій дичині з апортом

(Практичне Полюваня по пернатій дичині, робота собаки до і після пострілу)

ЗАГАЛЬННЕ ПОЛОЖЕННЯ  

 1. Випробування і змагання рангу CACT - UA ФілдТрайл лягавих проводяться в польових угіддях тільки в період мисливського сезону.
 2. Змагання /випробуванняповинні представляти собою точний образ полювання по пернатій  дичині. Постріл по дичині проводиться після роботи собаки.
 3. Оцінюється робота собаки до і після пострілу.До пострілу собака повинна зробити пошук та стойкою вказати на дичину,а потім, після команди ведучого підняти дичину на крило під постріл.
 4. Після пострілу собака повинна розшукати і подати биту дичину або підранка в руки ведучому.
 5. Метою проведення випробувань є виявлення яскравих представників порід, оцінка успадкованих і набутих в процесі підготовки(натаски) мисливських якостей, обмін досвідом і методами польової підготовки, розвиток і популяризація полювання з лягавой. 

УГІДДЯ 

Філд Трайл маєпроводитись в реальних мисливських угіддях з досить густою рослинністю, щоб дичина могла сховатися.

 1. Обов'язковою умовою має бути наявність достатньої кількості дичини, щоб надати зустріч з дичиною для всіх учасників змагань / випробувань.

ДИЧИНА

 Філд Трайл проводиться по вільній пернатій дичині, на котру зазвичай полюють з лягавими собаками, а так само на штучно вирощену дичину, яка випущена в угіддя заздалегідь.

 ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ  ВИПРОБУВАНЬ ТА ЗМАГАНЬ

 Випробування і змаганняФілд Трайл лягавих проводяться ГУ КСУ, структурними підрозділами КСУ спільно з Монопородними клубами, а також організаціями, з якими укладено договір про співпрацю і взаємодопомогу.

 1. До змагань допускаються тільки собаки, які надали копію свідоцтва про походження (родовід).Зізнаються родоводи країн - членів FCI, Американського кеннел клубу (АКС) США, Англійського кеннел клубу (КС) Великобританія, Канадського кеннел клубу (СКС) Канада.
 2. Запис на Інтернаціональні змагання проводиться за сертифікатом "EXPORTPEDIGREE" або "PEDIGREE" на одній з мов FCI.У собаки повинен бути мікрочіп або клеймо. * - «Положення про випробування, змагання, чемпіонатів собак мисливських порід КСУ» в редакції від 15.01.2019.
 3. До змагань / випробувань рангу CACT допускаються собаки у віці від 9 місяців до 10 років включно, і які мають Нагородні Книжки, які в обов'язковому порядку здаються в оргкомітет до початку заходу.
 4. Організатор в обов'язковому порядку вносить в Нагородну Книжку будь-який підсумковий результат роботи собаки, в тому числі дискваліфікації, диплом будь-якого ступеня або без диплома, будь-який отриманий титул.
 5. Організатор в обов'язковому порядку видає тимчасові сертифікати всім собакам, які отримали кваліфікацію та мають розцінку.
 6. До змагань рангу САСТ лягавихдопускаються собаки, які мають сертифікат з випробувань по профільному виду дичини зі стійкой.
 7. Організатор зобов'язаний провести інструктаж учасників з техніки безпеки під розпис.
 8. Під час змагань учасникам заборонено використовувати будь-які електронні засоби корегування поведінки собаки, так само не допустимо використання ультразвукового свистка.
 • Учасникам забороняється палити в зоні випробувань і вживати спиртні напої під час проведення випробувань / змагань.

 ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАННЯ

 Взмаганнях Філд Трайл лягавих, собаки можуть виступати тільки в одиночних пусках.

 1. Порядок виступу собак визначається жеребкуванням.
 2. На початку випробувань / змагань визначається напрямок вітру і собака пускається на вітер.
 3. Тривалість виступу складає 15 хвилин.Якщо за контрольний час не було зустрічі з птахом то, на розсуд судді, цьому собаці може бути надано додатковий час.
 4. Перша хвилина роботи собаки вважається пільговою.Це означає, що протягом першої хвилини суддя має право зараховувати позитивну роботу собаки, а помилки не враховувати.
 5. У разі зміни місця (після взяття собаки на поводок) відлік часу призупиняється і поновлюється після подальшого пуску собаки в роботу.
 6. Змагання обслуговуються офіційними стрілками, призначенимиорганізаторами.
 7. Постріл по птаху проводиться стрільцем як завершальний елемент роботи собаки, яка підняла птицю на крило.
 8. Після завершення подачі ведучий зобов'язаний взяти собаку на поводок і підійти до суддів для огляду поданої собакою дичини і оголошення результату.
 9. Якщо у собаки не було можливості подати дичину під час виступу, необхідно підкинути собаці під постріл свіжостріляну дичину і перевірити подачу.

 СУДДІВСТВО / ОЦІНКА

 Для отримання оцінки собака повинна виконати хоча б одну роботу по пернатій дичині і подати биту дичину.

 1. Робота вважається закінченою в той момент, коли ведучий візьме собаку на поводок
 2. Суддя оцінює пошук, характерний для даної породи, вміння користуватися чуттям, постановка, слухняність, контакт з ведучим, ставлення до пострілу і битої дичини.
 3. Пошук не повинен регулюватися за допомогою частих команд голосом або свистком.Дозволяється керувати собакою за допомогою коротких своєчасних команд свистком або жестом.
 4. Місцевість має бути системно повністю обшукана і всі можливості спрацювати пернату дичину повинні бути використані.
 5. Подача повиннапроводитися енергійно, рішуче і без затримок. За відмову від подачі собака знімається зі змагань.
 6. Собака знімається зі змагань і залишається без оцінкі:
 • при відмові йти в пошук;
 • собака не зробила стійку по дичині
 • собака зробила три пустих стійки
 • при боязні пострілу;
 • собака не знаходить биту дичину;
 • собака грає з птахом;
 • собака не подає дичину;
 • собака віддає занадто багато голосу під час виступу;
 • собака пропустила дичину в зоні пошуку;
 • собака самостійно припинила пошук і повернулася до ведучого;
 • собака зривається з місця за птахом, зайцем і іншими видами мисливської дичини, не реагуючи на команду ведучого;
 • собака знаходиться під допінгом;
 • собака рве, мне птицю або намагається її пошкодити фізично;
 • при отриманні собакою травми за згодою ведучого.У разі прийняття ведучим рішення про продовження змагань вся відповідальність за здоров'я собаки лежить на ведучому.Ніяких поблажок собаці не робиться і розцінка роботи собаки робиться на загальних підставах. Якщо суддя сумнівається в подальшому здоров'ю собаки або вважає продовження змагань даної собаки не етичним, то собака знімається зі змагань;
 • при негативному фізичному впливі ведучого на собаку;
 • при ігноруванні ведучим вказівок експертної комісії і порушення правил техніки безпеки поводження зі зброєю;
 • при агресивній або некоректній поведінці ведучого;
 • на прохання ведучого з повідомленням експертної комісії;
 • при повній відсутності контакту собаки з ведучим протягом 1 хвилини в будь-який момент часу, починаючи з початку виступу;
 • при використанні ведучим ультразвукового свистка.
 1. Судити змагання Філд Трайл в якості головного судді допускаються судді з правом присудження САСТ (II ступінь по лягавим), мають мисливський стаж не менш пяти років,мисливське посвідчення та дозвіл на зброю. В якості другого- суддя I ступені по дягавим. 

          По завершенню випробувань / змагань судді повинні оголосити результати, прокоментувати    оцінки і роботу собак, передати список собак, які отримали кваліфікацію і оцінки, організаторам.

 ТИТУЛИ

   -Титул САСТ отримує собака, яка показала найкращу роботу і отримала оцінку «відмінно I (excellent I) » (диплом I ступеня в своїй групі учасників).

   -Суддя має право розцінити роботу собаки на "відмінно I (excellent) і диплом I ступеня, без присудження титулу.

   -Титул R .САСТ отримує собака, набравша другий результат і отримала оцінку не нижче «відмінно II (Excellent II) »(диплом I ступеня).

   -R.CACT не присвоюють, якщо не був присуджений титул САСТ.