Положення про проведення весняного випробування DERBY

                         Положення 

            про проведення весняного випробування

                                 - DERBY            від 17 березня 2007 року

 

                         І. Мета випробування

 

(1) Derby є випробуванням на виявлення вроджених задатків  і здібностей. Воно має на меті визначення вроджених якостей в основних елементах роботи в полі і можливості зробити висновки про племінну цінність плідників.

2) Оптимально, мета даного випробування досягається в тому випадку, якщо, з одного боку, виховання і підготовка молодого собаки прогресували настільки, що природні задатки собаки розвинулися в достатній мірі і їх можна оцінити, а з іншого боку, вплив ведучого не дуже сильно впливає на картину вроджених якостей собаки. Досвід показує, що оптимальні умови для оцінки тонкощі чуття, здатність знаходити дичину, розумного пошуку з вираженим бажанням знайти дичину, а також підводки і стійки по пернатій дичині, визначаються в полі під час першої весни.

(3) Оптимальне виховання для Derby досягається в тому випадку, якщо дику пристрасть молодого собаки до зайця і його сліду, протягом зими і ранньої весни вдалося приборкати до такої міри, щоб  її можна було налаштувати на роботу по парній куріпці. Тому роботи по заячому сліду на Derby не потрібно. Однак випадково показана манера полювання на зайця і дуже хороша робота по заячому сліду відзначається.

(4) Умовою для випробування молодого собаки є великі і багаті дичиною угіддя.

(5) Визначити племінну цінність плідників молодого собаки полегшує велика кількість на випробуваннях собак одного мету.

(6) Клуби та експерти повинні в рівній мірі прагнути забезпечити своїми високими, але зрозумілими вимогами до роботи собаки, значення заробленого ступеню диплому, щоб Derby залишався повноцінним інструментом племінної роботи.                                            ІІ. Організація випробування

 

 • 1

Весняне племінне випробування  Derby проводиться виключно навесні. Його проведення є завданням клубу.

 • 2

(1) На випробування допускаються всі німецькі курцхаари, народжені після 1 жовтня позаминулого до випробування року. Вони повинні бути зареєстровані в племінній книзі німецьких курцхаарів. До випробувань допускаються також і інші породи лягавих собак з документами FCI.

(2) У разі якщо на випробуваннях присутні собаки, що старші 15 місяців і їх кількість перевищує 3 собаки,то вони повинні проходити випробування в одній групі.

 • 3

(1) Експертна група не повинна випробовувати більше 6 собак за один день.

(2) У виняткових випадках відповідальна за проведення випробування особа може допустити до 8 собак, якщо в угіддях дуже багато пернатої дичини.

 

                                            ІІІ. Проведення випробувань.

 

                                             Загальні вимоги

 

(1) Собаки випробовуються по всіх ділянках випробувань індивідуально. Кожному собаці повинна бути багаторазово надана можливість показати своє вміння. У звіті (бланку) повинні бути відзначені всі суттєві подробиці.

(2) У підсумку, собаки по вибору експертів повинні пройти в поле випробування в парному пошуку, щоб в рівних умовах встановити, яка собака найбільш вміло використовує своє чуття, при цьому знаходить швидше і більше дичини. Відстань між собаками не повинна збільшуватися настільки, що вимагало б поділу експертної групи.

 

                                            Розділи випробувань

 

 • 5

На весняному племінному випробуванні - Derby - основна увага приділяється оцінці якості чуття, рівномірному, витривалому і по можливості планомірному пошуку, швидкому  знаходженню дичини, впевненій  стійці  і  хорошій  відомості. При цьому визначення загальної психологічної стійкості і здібності до навчанняі має велике значення.

Перевіряється:

чуття

Пошук

стійка

відомість

Повинні бути встановлені:

наполегливість

слухняність

По можливості повинна бути встановлена ​​манера полювання (з подачею голосу по сліду, з голосом по зрячому звірові,  не встановлена ​​подача голосу, без подачі голосу, подача голосу без наявності звіра). Полювання з подачею голосу по сліду, з голосом по зрячому звірові і без подачі голосу може оцінюватися виключно по зайцеві або по лисиці. Подача голосу по іншому звірові заноситься в звітний лист додатково і завіряється відповідальним за проведення випробування особою.

При оцінці  вроджених задатків і здібностей собаки на випробуваннях Derby, обов'язково взяти до уваги молодість і недосвідченість, а також ступінь впливу ведучого.

 

Чуття:

(1) Оцінка чуття є як найголовнішою, так і найскладнішою частиною випробування в полі. Якість чуття може в значній якостіі бути побічно оцінено тільки в результаті уважних спостережень за численними ознаками роботи собаки. Тому для даної оцінки необхідні досвідчені експерти зі стажем і можливістю при оцінці відповідне розумно взяти до уваги всі обставини: такі як рослинний покрив, силу і напрям вітру і т.д.

Собак з тонким чуттям характеризує їх робочий стиль з явно домінуючим використанням чуття. Дані собаки «висять» носом за вітром, коротко маркують запах звіра або пернатої дичини, «пережовують» запах дичини на стійці, вони швидко знаходять, підводять з далека, в стані точно показати дичину. Переважно горизонтальна, ніж вертикальна манера тримати голову, є ознакою хорошої роботи чуття і часто дозволяє зробити висновок про його якість.

Пошук:

(2) Пошук повинен бути швидким, великим, планомірним, стабільним і витривалим, але ні в якому разі не божевільним, чи не сконцентрованим, без сталості і орієнтованим на око. У стилі пошуку має явно виражатися робота чуттям і бажання знайти. Чим краще пошук поєднується з місцевістю і вітром, тим вище він оцінюється. Оптимальний розподіл поля, правильні поворoти проти вітру і підхід до місця сидіння птиці, мають для оцінки пошуку таке ж важливе значення, як оптимально поєднаний з місцевістю і рослинністю, рівномірний, оптимальний, налаштований на витривалість галоп. Крім того, стиль пошуку дозволяє зробити цінні висновки про характер, врівноваженость  і внутрішній  спокій  собаки.

Стійка:

(3) Знайдену, нерухому пернату дичину собака повинна позначити стійкою або лягти перед нею. Короткого  маркування не достатньо. Як стійка оцінюється виключно стійка по дичині. Стійка з оцінкою «дуже добре» обгрунтовується  тим, що собака вистоює або відповідно рухається за невидимою дичиною, без особливого впливу ведучого. Повторна переконлива стійка без дичини (порожня стійка) є ознакою невпевненої стійки і розцінюється як недолік. Погоня за піднятою на крило дичиною на Derby як недолік не оцінюється.

Зважаючи на брак пернатої дичини стійка відповідно оцінюється по звіру.

Відомість:

(4) Ступінь відомості виражається ступенем  керованості собакою і видом співпраці з ведучим, а також бажанням добровільно служити своєму ведучому.

Наполегливість і слухняність:

(5) Наполегливість і слухняність собаки бажано точно оцінити за допомогою детального спостереження за нею під час всього випробування, і врахувати їх при присудженні  оцінки у  відповідності  до власного вільного  судження.

Наполегливість:

(7) Наполегливість виражається в бажанні і старанності собаки, з якими вона присвячує себе поставленим перед нею завданням.

Визначення недоліків та стійкості до пострілу:

(1) Як недоліки розглядаються:

 1. Умисне ігнорування дичини;
 2. Повторна впевнена стійка без наявності дичини;
 3. Підняття на крило пернатої дичини без попередньої стійки або її пропуск, якщо і те й інше є наслідком недостатньої якості чуття;
 4. Повторне, тривале цькування зайця , що не дає можливість оцінити собаку в усіх основних розділах випробування в полі по пернатій  дичині;
 5. Підняття на крило пернатої дичини після довгої підводки, як наслідок недостатнього виховання необхідного для Derby. Однак найчастіше присвоюються бали за проявлене чуття.

(2) Для встановлення можливої ​​боязні або чутливості до пострілу, при індивідуальній роботі кожної собаки в полі, стріляють мінімум два рази дробом. Часовий проміжок між пострілами становить мінімум 20 секунд. Відстань ні в якому разі не повинно перевищувати дальність стрільби дробом. В обов'язковому порядку дотримується

 • 11, пункти 5,7 і 8 із Загального Положення.

 

 • 6

                                                      Заячий  слід

(1) У разі, якщо за бажанням ведучого або завдяки випадку собака відпрацювала заячий або лисячий слід, не бачачи звіра, на оцінку як мінімум «задовільно», то дана робота заноситься в сертифікат випробування.

(2) У випадку, якщо собака відпрацювала заячий слід на оцінку «дуже добре», їй присуджується «Зірка Андреаса». В іншому цей показник на загальну оцінку не впливає.

(3) Обов'язкової  можливості для  роботу по заячому сліду не існує.

(4) Оцінюються виключно прояв вроджених здібностей та бажання  впевнено тримати слід . Вид виявленої подачі голосу реєструється.

                        

                                        ІV. Присвоєння  ступеню диплома.

 

 • 7

(1) Присвоюються  дипломи 1, 2 і 3 ступеню.

(2) Для присвоєння диплому 1 ступеню,  розділи випробування: Чуття, Пошук і Стійка, повинні бути оцінені на «дуже добре», а розділ Відомість як мінімум на «добре». Для присвоєння диплому другого ступеня в даних розділах необхідні оцінки «добре». Для присвоєння диплома третього ступеня в даних розділах необхідні оцінки «задовільно».

Відповідно до цього за даними призовими класами  необхідні наступні мінімальні показники:

Розділ               Бали

                           1 ступінь    2 ступінь    3 ступінь

Чуття                     4                  3                  2

Пошук                    4                  3                  2

Стійка                    4                  3                  2

Відомість               3                  3                  2

(3) Всередині преміального класу градація собак не проводиться.

(4) Собаки, які витримали випробування Derby на протязі року від свого народження    за ступенем диплома отримують позначку (J) для юніорів, наприклад, D1 (J).

Дане положення про випробування прийнято на загальних річних зборах Асоціації Німецький Курцхаар 17 березня 2007 року.

Воно вступає в силу з 1 квітня 2007 року.

________________________________________

Переклад з розділу Ordnungen des Deutsch-Kurzhaar-Verbandes  сайту DEUTSCH-KURZHAAR-VERBAND E.V. з німецької мови на украінську ,  здійснено  Суддею  Міжнародної категорії  КСУ Трояном  Ігорем Васильовичем.  

Дата перекладу:  22 квітня 2020 року.