Положення про Міжнародні випробуваннях курцхаарів (ΙKP)

 Положення

про Міжнародні випробуваннях курцхаарів

 (ΙKP)

 від 17 березня 2007 року

Ι. Мета випробувань

§ 1

(1) Союз Німецький курцхаар проводить міжнародні випробування в полі  і на воді з метою:

а) надати можливість любителям породи короткошерстої німецької лягавої в країні і за кордоном отримати уявлення про стан розведення і досягнення наших собак в полі і на воді;

б) стимулювати заводчиків до підвищення якості племінної роботи при розведенні;

в) стимулювати мисливців і власників (ведучих) собак до тонкого розуміння  роботи в полі і на воді.

(2) Ці випробування можуть виконувати свої завдання тільки при пред'явленні найвищих вимог. Тому на випробування допускаються тільки грунтовно підготовлені собаки, які витримали всі необхідні попередні іспити з дуже високими результатами  і мають достатню практику на полюванні. Вимоги в значній мірі перевищують стандартний рівень випробувань Solms.                                    

ΙΙ. Умови допуску  

                                    

§ 2

(1) До випробувань можуть бути допущені всі собаки, занесені в племінну книгу німецьких курцхаарів і виконали такі вимоги: 

Собаки повинні:

а) на двох різних перерахованих нижче випробуваннях Derby, Solms або AZP або VGP одержати не менше 2 дипломів 1 ступеню, за умови повторного складання кожного випробування не більше одного разу,

б) отримати на пройдених випробуваннях як мінімум «дуже добре» за екстер'єр.Замість осіннього племінного іспиту Solms визнається також союзний осінній племінний іспит Союзу мисливських собак, якщо за всіма предметними видам підтверджені  результати будуть відповідати диплому 1 ступеню Solms (дуже хороші результати 9 - 11 балів на HZP).Собаки, які склали випробування по роботі на воді на вищеназваних іспитах (Solms, AZP, HZP і VGP) на підставі існуючих положень про винятки з правил, без предметного виду «Робота по качці на водоймах з великою кількістю укриттів» (одна частина загального іспиту) або отримали з цього предмету оцінку нижче, ніж «дуже добре», повинні додатково підтвердити оцінку «VBR-E» з результатом «дуже добре». 

(2) Собаки, у яких під час попередніх іспитів було встановлено боязнь пострілу або інші слабкості характеру  і собаки з дискваліфікуючими породними недоліками не допускаються до участі у випробуваннях. 

(3) Собаки з-за кордону, зареєстровані в одній з визнаних іноземних племінних книг, допускаються до випробувань за умови виконання ними наведених в пункті 1 або відповідних їм вимог. 

(4) Умови для допуску виконуються в день подачі заявки на участь у випробуваннях. 

(5) Подача заявки на участь у випробуваннях здійснюється через Президентів відповідних клубів у встановлений при призначенні іспиту термін. 

(6) Якщо існує необхідність в обмеженнях для допуску до участі в випробуваннях, вони визначаються керуючою президією. Про прийняття обмежень повідомляється при оголошенні про проведення випробувань.                                  

ΙΙΙ. Організація іспиту                                              

§ 3

(1) Іспит проводиться восени, по можливості в вересні.

(2) До завдань Союзу входить підбір тільки таких угідь, які багаті дичиною і відповідають всім іншим вимогам, що пред'являються до подібного іспиту. 

(3) Президент Союзу призначає керівника іспиту. Клуби пропонують особливо досвідчених суддів в своїх областях. Остаточне прийняття рішення про призначення суддів і експертів виносить Союз. 

(4) Випробування проводяться в три етапи:

1. Подання, оцінка і обговорення собак в рингу.

2. Випробування в роботі в полі та на воді.

3. Представлення учасників показових виступів з пошуку в полі.                                              

ΙV. Предметні види випробувань                             

Розділ 1: Подання на рингу                                            

§ 4 

(1) Розділ іспиту «Подання на рингу» включає, окрім оцінки екстер'єру, також обговорення собак, а саме їх походження, їхні досягнення на випробуваннях і їх характеристики  як плідників. 

(2) Собаки, які отримали в день проведення випробувань оцінку за екстер'єр нижче «дуже добре», не допускаються до участі у випробуваннях.        

Розділ 2: Випробування «Робота в полі» і «Робота на воді»                                                  

§ 5                

Предметні види випробувань і шкала оцінок

 (1) Собаки можуть проходити випробування в одній групі за всіма предметними видам, а також можуть екзаменуватися в окремих групах «Робота в полі» і «Робота на воді». Якщо випробування проводяться в предметних групах, то при проходженні випробувань на чуття і слухняність,  вирішальне значення має оцінка суддівської бригади, яка оцінює роботу в полі, але беруть до уваги і оцінку суддівської бригади, яка оцінює роботу на воді.

(2) На випробуваннях ставляться оцінки результатів і спеціальні оціночні бали (FWZ),множення на які  дає бали загальної оцінки. 

(3) Міжнародні випробування курцхаарів поділяються на наступні предметні види:                                                                                              

FWZРобота в полі

Чуття -                                                                                                     6

Пошук -                                                                                                    5

Стійка, фіксація і поводження з дичиною -                                                 5

Робота на воді

Робота по качці на водоймах з великою кількістю укриттів -                       5

Подавання

Подавання підстреленої качки -                                                                 3

Подавання  куріпки / фазана чи пернатої дичини з укриття -                      3

СлухняністьСлухняність при контакті з дичиною, реакція на постріл -       4

Слухняність  без контакту з дичиною і взаємодія з ведучим -                      3 

(4) При оцінюванні результатів випробувань на чуття, слухняність і взаємодія з ведучим , повинні бути узгоджені і визначені предметні групи.                                             

Робота в полі                                                    

§ 6

а) Загальні положення 

(1) При роботі в полі кожній собаці надається не менше 2 запусків, кожен тривалістю як мінімум по 15 хвилин. Судді повинні прагнути навести кожну собаку на дичину кілька разів, щоб дати впевнену, незалежну від випадковостей оцінку якості роботи. 

(2) Випробування можна проводити в індивідуальному порядку, з парою собак або в комбінованій формі в залежності від того, які умови вважаються найбільш сприятливими.

(3) Собака, що не показала хороших результатів у роботі в полі, не допускається до випробувань на воді. 

б) Окремі предметні випробування

1. Чуття:

(1) Тонкість нюху в значній мірі можна оцінювати побічно тільки за допомогою уважного спостереження за багатьма ознаками. Тому оцінка передбачає наявність у суддів великих знань і багатого досвіду для можливості адекватної оцінки таких відповідних умов, як рослинний покрив, напрямок вітру і т.п. 

(2) У собак з тонким чуттям їх робочий стиль визначається, перш за все, використанням чуття. Ці собаки «висять» носом на вітрі, відзначають чуттям дичину або птицю, рухають носом на стійці, швидко знаходять, далеко тягнуть і вміють точно показати дичину. Більш горизонтальне положення голови в порівнянні з опущеним є ознакою хорошого чуття і часто дозволяє зробити висновок про його якість. 

2. Пошук:Пошук повинен проводитися по всій території, бути активним, планомірним, постійним і витривалим, ні в якому разі не біганиною без концентрації і сталості, не бути орієнтованим на око. Стиль пошуку повинен характеризуватися використанням чуття і бажанням знайти. В іншому за пошук дається тим більше балів, ніж краще він узгоджується з територією, рослинністю і вітром і характеризується розумною мисливською поведінкою.Гарне членування простору, цілеспрямований підхід до укриття, правильні завороти згідно вітру мають, таке ж велике значення для оцінки пошуку, як і відповідний території і рослинним покривом темп і активний по всьому простору, налаштований на витривалість галоп. 

3. Стійка і утримання дичини:

(1) Собака повинна зробити стійку або лягти, позначаючи знайдену нерухому пернату дичину до тих пір, поки не підійде ведучий або дичина сама по собі не підніметься і  полетить. Короткочасної зупинки недостатньо.Як стійка оцінюється, головним чином, тільки позитивна стійка, тобто стійка безпосередньо по дичині. Повторювана переконлива стійка без дичини (порожня стійка) є ознакою нетвердої стійки і оцінюється як недолік.При нестачі польової пернатої дичини оцінюються відповідним чином результати стійки по чотириногій дичині. 

(2) Якщо собака наштовхується на свіжий слід або дичину пробігає перед нею, то своїм спокійним ходом або цілеспрямованим загоном, вона повинна показати вміння знайти дичину і утримати її. 

(3) Точні дії свідчать про гарну польову роботу курцхаара. Саме такі якості мають показувати наші кращі племінні собаки. Секундування і стійка в парі не є предметними випробуваннями, однак вітаються на таких випробуваннях. При парній роботі собаку, що йде другою, слід утримувати звуковим або візуальним знаком.                                          

Робота на воді                                                

§ 7

Робота по качці на водоймах з великою кількістю укриттів. 

(1) Собаку посилають в пошук на випробувальній водоймі, в якій знаходиться, щонайменше, одна нездатна літати качка. 

(2) Собака повинна самостійно шукати і знайти качку. При подачі дуже важливо, щоб собака правильно використовувала чуття і знайшла качку в укритті або по водному сліду. При цій роботі собака повинна одночасно довести свою витривалість, стійкість і пристрасть до плавання. 

(3) Ведучий може управляти собакою і допомагати їй при роботі, однак, якщо постійно необхідно впливати на собаку з його боку, це знижує оцінку. 

4) Як тільки собака видавлює качку з укриття і, бачачи її, починає явне переслідування, ведучий або певна і правомочна на це особа відстрілює  качку, якщо це можливо без порушення безпеки. 

(5) Собака повинна самостійно принести вбиту качку. 

(6) Якщо собака при первинному виявленні качки не приносить її самостійно, її знімають з випробувань. Якщо собака побачила качку, качка вважається знайденої. 

(7) Судді припиняють роботу собаки, як тільки вони можуть дати заключну оцінку, навіть якщо собака не видавила качку з укриття.

(8) Якщо у собаки не було можливості принести вбиту перед нею качку, то вбиту качку кидають далеко в відкриту воду і собака повинна її принести. При цьому в напрямку качки на воді дається один постріл, але лише тоді, коли собака пливе в глибокій воді.                                                

Подавання                                                    

§ 8.

1. Подавання  вбитої качки 

(1) Собака повинна вміти правильно приносити вбиту качку. При цьому оцінюється виконання подачі, тобто спосіб, як собака бере, несе і подає дичину. Правильне підняття і несення дичини проявляються в тому, що собака правильно використовує захоплення. Як недолік оцінюються занадто сильне або занадто нерішуче захоплення, утримання і несення. М'яття дичини оцінюється як недолік і особливо відзначається при розподілі премій.Правильна віддача проявляється в тому, що собака підходить до ведучого з принесеною дичиною, сідає біля нього без команди або після простої, не гучної, команди ведучого і утримує дичину в пащі до тих пір, поки ведучий, не вихоплюючи її різко, не забирає цю дичину .

(2) Поліпшення захоплення невдало схопленої в воді качки не розглядається як недолік собаки. (3) Якщо собака сильно мне, вискубує або рве дичину або закопує дичину, її знімають з іспиту.  

2. Подача вбитої куріпки (фазана, качки)

Якщо у ведучого не було можливості вбити куріпку або фазана перед своїм собакою, то тушку пернатої дичини, при необхідності качку або голуба, кидають у придатне для такого випробування укриття. Цю пернату дичину собака повинна шукати і принести як втрачену. Ведучому забороняється спостерігати за процесом. Йому вказують приблизне місце падіння дичини.Собаку направляють в пошук як мінімум на відстані 40 метрів від цього місця. Ведучому дозволено йти за своїм собакою, яка веде пошук. Судді стежать за поведінкою ведучого, яке повинно бути наближене до умов реального полювання. Для оцінювання способу подавання діють правила способу подавання качки.                                                   

Слухняність                                                        

§ 9 

1. Слухняність при контакті з дичиною, реакція на постріл

(1) Предметне випробування включає слухняність при контакті з дичиною (перната дичина, чотиринога дичина) і перевірку реакції на постріл. Без спонукання собака не повинна здійснювати наскоки на рухому, ще не вбиту птицю. Собака повинна утримуватися окриком або свистом від переслідування чотириногої дичини. (2) Не вважається як недолік, якщо собака бачить падіння підстреленого птаха і, не чекаючи команди на подачу, самостійно приносить її. Якщо перната дичина не впала або собака не бачила падіння, вона повинна зупинитися на постріл без окрику або свистка, до отримання команди «До мене» або команди на пошук. Реакція на постріл може перевірятися також як альтернатива по видимій чотириногій дичині. Сильний вплив з боку ведучого відповідним чином впливає на зниження оцінки-3. Собаки , що два рази не показали слухняність при зустрічі з чотириногою дичиною, знімаються з екзамену. 

2. Слухняність без контакту з дичиною і взаємодія з ведучим 

(1) Слухняність без контакту з дичиною проявляється в керованості і в тому, що собака негайно виконує  почутий  і сприйнятий нею наказ свого ведучого (окрик, свисток, жест). Слухняна собака повинна по свистку або по якомусь іншому особливому наказу  негайно перервати роботу і продовжувати її в іншому зазначеному напрямку. 

(2) Необхідна взаємодія з ведучим  проявляється в тому, що собака в будь-який час без примусу орієнтується на свого ведучого, підтримує з ним контакт і готова допомагати йому. Оцінка за співпрацю ставиться тим вище, чим більше вона створює враження безсловесної, добре зіграної, безперешкодної командної роботи.                                          

 Розділ 3:  Подання собак, які досягли хороших результатів                                            

§ 10 

(1) Після закінчення випробувань за пропозицією відповідних суддів в кожній групі є собака, яка набрала максимальну кількість балів за випробування, які  виставляються в показових виступах, ще раз у формі парного пошуку або будь-яким іншим способом. Показані при цьому результати жодним чином не впливають на загальну винесену оцінку.                

Мінімальні умови і мінімальна  кількість балів                                              

§ 11 

(1) Для отримання диплому собака повинна отримати мінімальні результати «добре» за всіма предметними випробуваннями і «дуже добре» за екстер'єр в день проведення випробувань.

(2) Мінімальну кількість балів представлено в нижче наведеній таблиці:                                          

                                                                                                                                   Диплом 1 ступеню            Диплом 2 спупеню                                                     

                                                                                                                                   FWZ       LZ       UZ                      LZ          UZ

Робота в полі

Чуття -                                                                                                                 6           4         24                       3        18

Пошук -                                                                                                                5            4         20                       3        15  

Стійка, утримання і поводження з дичиною -                                                         5            4         20                      3        15  

Робота на воді

Робота по качці на водоймах з великою кількістю укриттів –                                   5            4         20                     3        15

Подавання

Подавання  підстреленої качки-                                                                             3             3         9                      3         9

Подавання куріпки / фазана або польової дичини з укриття –                                 3            3         9                       3         9     

Слухняність

Слухняність при контакті з дичиною, реакція на постріл –                                      4             3        12                      3        12

Слухняність без контакту з дичиною і взаємодія з ведучим –                                  3             3         9                       3         9 

Загальна мінімальна кількість балів -                                                                    123                                              102.

Максимально можлива кількість балів -                                                                136.                        

Процедура пред'явлення претензій                                         

§ 12 

Право подачі апеляції належить тільки ведучому, що  виступає на іспиті собаки.Процедура заяви претензії встановлена ​​в § 20 Загальних положень.                             

Відшкодування витрат                                        

§ 13

Відшкодування витрат суддям здійснюють клуби, якими вони були призначені. Якщо ж судді призначаються Союзом, то Союз відшкодовує йому витрати, яких він зазнав. 

Ці положення про експертизу були вирішені загальними зборами Deutsch-Kurzhaar-Verband 17 березня 2007 року та змінені 17 березня 2018 року, та набрали чинності 1 квітня 2018 року.

    Автентичний  переклад правил з розділу Ornungen  des  Deutsch-Kurzhaar   сайту Deutsch-Kurzhaar-Verband  е,v. здійснено суддею FCI Кінологічної Спілки України Трояном І.В.